У стародавні часи в Японії існувало безліч шкіл і залів, в яких вивчалися техніки володіння різними видами зброї. Будь-які існуючі бойові мистецтва в той час розглядалися через призму використання зброї в бою. А тому самураї повинні були володіти навичками використання величезної кількості видів зброї – не тільки меча.
Самураї вивчали, наприклад, Кен-дзюцу (мистецтво роботи з мечем, для тренувань в якому використовували навчальні мечі з бамбука або інших порід дерева), Батто-дзюцу (вихоплення меча з одночасним нанесенням удару), Ярі-дзюцу (застосування списа), Бо-Дзюцу (робота з дерев’яною палицею) та інші.
В сучасних будо, які корінням сягають у давні будзюцу, рідко використовують в своїх програмах тренування зброю. Багатьом здається, що цей архаїзм нікому не потрібен і не актуальний в нинішні дні.
Однак, більшість технік в карате-до, айкідо та інших будо, все ж краще розуміються саме через зброю.
При роботі зі зброєю швидко напрацьовується відчуття “ма-ай” – правильної дистанції, що важливо в бою. Крім того, тренується правильне дихання, вміння розслабляти м’язи, концентрація, траєкторія ударів і прийомів без зброї і багато іншого.
Видів японської зброї безліч. У цьому ролику ми розглянемо деякі з них – від довгих до коротких:
Юмі (японський довгий лук)
Ярі (спис)
Дзе (дерев’яний жердину)
Бокуто, іайто, катана
КОДАТА, танто
- Юмі (японський довгий лук)
- Ярі (спис)
- Дзьо (дерев’яна жердина)
- Бокуто, іайто, катана
- Кодаті, танто
У тренуваннях айкідо в основному використовують дзьо, бокуто і танто.
Про зброю розповідає Андрій Ісакін, президент Федерації Айкідо, володар чорного пояса і 5 дана.