На сучасному етапі розвитку, Айкідо – система самозахисту і джерело здоров’я, життєвої активності та довголіття. Вивчаючи унікальне мистецтво ви повинні знати процеси, що відбуваються в організмі людини при виконанні підготовчих вправ, технік контролів і кидків.

Без прямого впливу, упорядковується і нормалізується робота практично всіх внутрішніх органів і систем людини:

  • серцево-судинна система: нормалізується магістральний і капілярний кровообіг, знижується артеріальний тиск, вдосконалюється нейрогуморальна регуляція судинного тонусу;
  • травна система: нормалізується шлункова секреція, а також перистальтика кишечника і функція пристінкового травлення, регресують явища гастриту і ентероколіту, нормалізується стілець і апетит;
  • ендокринна система: нормалізується ліпідний обмін, обмін холестерину, людина природним чином скидає зайву вагу без всяких харчових добавок;
  • центральна нервова система: за рахунок вироблення рефлекторних механізмів регуляції судинного тонусу, поліпшується мозковий кровообіг на мікрокапілярному рівні.

Кансецу – ваза – техніки больових прийомів, замків і контролів. Відбувається масаж глибинних шарів тканини різних утворень: м’язових, сухожильних, зв’язкових і морфологічних. При впливі на м’язові утворення за рахунок їх короткочасного перерастяження до больового порогу, підвищується інтенсивність мікрокапілярного кровообігу в міофибрілах, і завдяки цьому підвищується біоімпусація рефлексогенних зон.

Укемі – захист тіла при падінні. Надає хребту гнучкість, не відчуває поперечного здавлювання, хребці вирівнюються, поліпшується рухливість міжхребцевих суглобів, зміцнює фіброзні кільця і драглисті ядра, які займають центральне положення між тілами хребців і запобігають виникненню хребетних гриж.

Хайсін – ундо – парна вправа. Хребет вигнутий, настає повне розвантаження хребетного стовпа, збільшуються міжхребцеві дистанції і розширюються отвори воронок нервових корінців, що перешкоджає їх ущемленню. Цю вправу необхідно робити людям з початковим і прогресуючим остеохондрозом. Для чоловіків – підвищує потенцію, для жінок – стимулює лібідо.

Сікко – пересування на колінах. Розвиває рухливість тазостегнових, колінних, гомілковостопних суглобів і міжфалангових суглобів пальців ніг – найкраща профілактика подагри, зміцнює мускулатуру, розтяжка м’язових волокон, масаж кишечника і органів малого тазу.

Сейза – сидіти на ногах з прямою спиною. Гармонійне взаєморозташування всіх функціональних одиниць кістково м’язової системи людини. Спостерігається статична, природна розтяжка м’язів, бічних і хрестоподібних зв’язок колінного суглоба, еластичність меніска і зміцнення чашечки. Відбувається поліпшення кровообігу в нижніх кінцівках і органах малого тазу, зменшується ймовірність розвитку пухлинних захворювань, у чоловіків – простата, у жінок – матка, придатки.

Щоб відчути на собі це невичерпне джерело краси, зміцнення здоров’я та продовження молодості потрібна постійна практика Айкідо.